Новини
Invalid Date
«НАЩАДОК ЗАПОРІЗЬКОГО ДУБА»: ЕКОАКЦІЯ ПРОГРАМ ERASMUS+ NEWAGRO ТА EUROTOLERCULTURE
В рамках NEWAGRO «Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення» було запропоновано запровадити традицію – висадку дубочків, які символізують силу духу, незламність та відродження України. 22 квітня на День Землі за організації представників команди NEWAGRO відбулася спільна екологічна акція двох програм Erasmus+ Модуль Жана Моне, що реалізуються у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), – висадка дубочків «Нащадок запорізького дуба». Біологічний, економічний, юридичний та філологічний факультети заснували «Європейську алею» в знак поваги до природи, збереження та відновлення країни, спільних європейських цінностей та історії Запорізького краю й Європи. Світлана КУШНІР, координаторка проєкту NEWAGRO, професорка економічного факультету зауважила, що в умовах екоциду такі акції відтворення природи стають прикладами незламності українського народу, а також запропонувала переходити від слів до дій – разом зробити малесенький перший крок до відродження. Ірина БОНДАРЕНКО, координаторка проєкту Erasmus+ Модуль Жана Моне EUROTOLERCULTURE «Європейський досвід формування культури толерантності в українській перспективі: освіта, медіа, мистецтво», декан філологічного факультету, зазначила, що дуб як символ родючості та могутності роду набуває особливого значення в умовах війни. Наразі актуалізуються такі символічні сенси рослини, як витривалість, довголіття, здоров’я, родючість, вірність, що проєктуються на українське суспільство. Ці маленькі пагони дуба вказують на готовність зростати і розвиватися усупереч будь-яким подіям. Особливу подяку Світлана КУШНІР висловила представникам біологічного факультету, які надали саджанці, - Наталії ВОРОНОВІЙ, доцентці кафедра загальної та прикладної екології і зоології, та Олександру РИЛЬСЬКОМУ, професору кафедри загальної та прикладної екології і зоології, який зауважив, що саджанці, які зорганізують дубову діброву біля ІІ і VI корпусів ЗНУ, є своєрідними «онуками» Запорізького дуба, вік якого налічував понад 700 років. Він відзначив, що висадка дубів на території Нижньої Наддніпрянщини є дуже правильним ландшафтним рішенням, оскільки одне дерево рослини здатне виділити кисень, необхідний щонайменше для 11 людей, що дуже актуально, зважаючи на забруднення повітря регулярними вибухами. Організатори акції разом з Оленою ТУПАХІНОЮ, проректоркою з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності, висловили думку, що лише згуртованість та синергія може стати вагомим поштовхом до нових змін, Перемоги та відновлення України. А також виразили надію, що алея дубочків наступними роками буде поповнюватися новими деревцями, а портфель ЗНУ – новими цікавими проєктами.
21 лютого 2024 р.
У ЗНУ презентували проєкт із євроінтеграції та сталого розвитку сільських територій України
30 листопада 2023 р.
Презентація курсу NEWAGRO 30.11.2023 р. на ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Формування сучасних концепцій управління туризмом та готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку»
з метою розвитку міжпроєктної синергії проєктів Еразмус+ напрям ім.Жана Моне
10 жовтня 2023 р.
Презентація проєкту 10.10.2023 р. в рамках Всеукраїнських ERASMUSDAYS 2023
21 вересня 2023 р.
Презентація проєкту в рамках Круглого столу «Соціальне підприємництво та традиційні форми господарювання в ЄС: досвід для України»
з метою розвитку міжпроєктної синергії проєктів Еразмус+ напрям ім. Жана Моне
14 вересня 2023 р.
Попередня презентація проєкту NEWAGRO на XII Міжнародному круглому столі «Інтеграція освіти, науки і бізнесу»
14 вересня 2023 р.
Презентація проєкту 14.09.2023 р. на ХІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні домінанти трансформації економіки з урахуванням повоєнних викликів» м. Одеса
В роботі конференції взяли участь понад 90 спікерів, які представили 5 країн світу, 18 закладів вищої освіти, наукових установ, органів державної влади, громадських організацій та бізнесу, здійснили виступи та взяли участь в дискусіях за 9-ма тематичними напрямами.